RSS

Trukmė: 19 d.

Datos: 2013 m. rugsėjo 14 d. – spalio 2 d.

Tai programa, kuri apima įspūdingiausias Peru ir Bolivijos vietas.


Plačiau
 

Trukmė: 20 d. (2013 m. lapkričio 17 d. – gruodžio 6 d.)

Kolumbija ilgą laiką buvo už keliautojų radarų, tačiau dabar ji saugesnė nei bet kada iki šiol ir vis labiau viliojanti. Tinkamas laikas atrasti šią nuostabią šalį, kurią aplanko tik nedaugelis turistų - susipažinti su draugiškais jos žmonėmis ir pasimėgauti ten tvyrančia ypatinga Karibų dvasia. Kolumbija verta įsimylėti... Taip, beje, ir atsitinka su tais, kurie apsilanko Kolumbijoje...


Plačiau
 

Trukmė – 19 d. (gegužės 5–23 d.). Kelionėje pamatysime džiunglėmis apaugusius majų griuvėsius, spalvingus Meksikos ir Gvatemalos miestelius, tradiciniais drabužiais pasipuošusius indėnus, tarp vulkanų kepurių glūdinčius ežerus ir, žinoma – turkiu spindinčią, šiltą Karibų jūrą.


Plačiau
 

Bilietai kišenėje arba... pratęstas malonumas

 

2010 m. spalio 13 d. 

Tenka pripažinti, kad "bilietai kišenėje" - pasenęs posakis. Neatsimenu, kada paskutinį kartą bilietą iš tiesų turėjau kišenėje. Dažniausiai ta kišenė - paprastas elektroninis dokumentas kažkurioje kompiuterio byloje. Vis dėlto, vos įsigyji bilietus, kad ir elektroninius, širdį užlieja malonus laukimas.

Jau vien todėl verta planuoti keliones iš anksto. Aš tai vadinu „pratęsti kelionės malonumą“. Jeigu bilietą nusiperki pusmetį prieš kelionę, visus šešis mėnesius gali apie ją svajoti, rinkti informaciją internete, skaityti kitų keliautojų blog‘us apie tą šalį, nusipirkti kokio vietinio autoriaus knygą... Ech, už tokį malonumą turėtų reikalauti priemokos... :) Tuo tarpu prieš pusmetį perkami bilietai dažniausiai netgi būna pigesni! :)

Paskutinės minutės mitas

Juokai juokais, bet mitas apie paskutinės minutės kainas už aviabilietus man jau seniai yra žlugęs. Bent jau kalbant apie bilietus į Lotynų Amerikos regioną. Pabandykite įsigyti bilietus kitai savaitei į kokią Bogotą, Karakasą ar Kankuną... Kaina daugumoje avialinijų sieks 3000-4000 litų. Tuo tarpu gerai pagaudę, sulaukę kokios stebuklingos akcijos, bilietus į tuos pačius miestus galite įsigyti ir už 1600-2500 litų. Aišku, skristi teks už pusmečio ar net dar vėliau.

DSC_0366 (2).JPG

Taigi, šiame aviacijos išsivystymo etape, mano kuklia nuomone, laimi tie, kurie gali planuoti į priekį. Arba tiesiog perka bilietus į priekį su tam tikra avantiūrizmo doze – atseit, jei turėsiu bilietus, tai ir išskrisiu. Darbų visada bus. Reikia kartais pasakyti jiems griežtąjį ne :).

Kitas teigiamas dalykas planuojant keliones toli į priekį yra tai, kad tai leidžia jums išdėstyti savo išlaidas ilgame laikotarpyje. Prieš pusmetį perkate bilietus, likus trims mėnesiams galite įsigyti kuprinę ar kitos reikiamos kelionių amunicijos, susimokėti už skiepus ir t.t. Jeigu planuojate vykti organizuotai, likus dviems mėnesiams ar kiek trumpesniam laikotarpiui sumokėsite dalį kainos už kelionę, dar po kažkiek laiko – likusią dalį. Na, o atėjus dienai X, kai prasidės jūsų atostogos, jums teliks turėti tik kelionpinigius savo kišenėje.

Dažnas tikriausiai patyrėme tą jausmą, kai grįžti iš atostogų su švilpiančiais vėjais kišenėje, ir tuomet tenka su ilgesiu laukti pirmojo atlyginimo. Išdėliojus savo atostogų išlaidas per pusmetį ar net ilgesnį laikotarpį, galbūt pavyktų tokią situaciją suvaldyti, nes visos atostogų išlaidos neužkluptų jūsų vienu metu, atėjus tai nuostabiai dienai X.

Rizikuoji – apsidrausk

Lieka vienintelis bet. O kas bus, jeigu... iki tos nuostabios dienos X, mano avialinijos sugebės bankrutuoti, aš susirgsiu, prarasiu darbą, pagaliau pastosiu (būna ir taip, jeigu esate moteris ;)). Kaip tada bus su tais bilietais? Mat dažniausiai tie pigesni aviabilietai skrydžiams po pusmečio būna riboto lankstumo – negalima keisti jų datos, pavardės ant bilieto, negalima tokio bilieto ir grąžinti. Taigi, kaip liaudis sako, belieka vienas būdas: rizikuoji – apsidrausk.

Tie, kurie pirko „Star 1“ bilietus mokėdami „Swedbank“ kreditinėmis kortelėmis, dabar tikriausiai kikena į kumštį, nes bankas paskelbė kompensuosiantis savo klientams nuostolius už prarastus bilietus, tuo tarpu kai kiti avialinijų klientai bando susitaikyti su praradimu ir nukišti graužiančią mintį apie netektus bilietus į tolimesnį sąmonės kamputį.

Ne tik „Swedbank“, bet ir kiti didieji Lietuvos bankai į kreditinių kortelių paketą neretai įtraukia tokias paslaugas, kaip kelionių draudimas (padengiami nuostoliai neįvykus kelionei ar vėluojant lėktuvui/bagažui), medicininių išlaidų draudimas kelionės metu ir kt.

 DSC_4233.JPG

 Reikėtų patiems pasinagrinėti, kokias paslaugas siūlo būtent jūsų bankas jūsų turimai kortelei. Jeigu siūlomo draudimo nepakanka, kelionės draudimu galima papildomai apsidrausti draudimo kompanijose.

Apsidraudus Neįvykusios kelionės draudimu, kompanija paprastai kompensuoja nuostolius neįvykus kelionei, jeigu likus kelioms dienoms iki jos, žmogus susirgo ar patyrė sunkią traumą, jei panašios nelaimės ištiko jo artimuosius. Kai kurios draudimo kompanijos kaip „draudiminį įvykį“ užskaito ir pažymą iš gydytojo, kad dėl nėštumo jums nerekomenduojama skristi lėktuvu :). Matyt, tektų tik įrodyti, kad tas nėštumas buvo netikėtas ir neplanuotas, o kai pirkote draudimą, apie jį nieko net nenutuokėte... :)

Dažniausiai draudimo kompanijos į paketą su Neįvykusios kelionės draudimu supakuoja ir kitus kelionei aktualius draudimus: Medicininių išlaidų draudimą (kompensuojamos išlaidos, patirtos susirgus užsienio šalyje – gydymas ar net „repatrijavimas“, t.y., skubus ligonio pargabenimas į Lietuvą); Nelaimingų atsitikimų draudimą (traumos atveju išmokama tam tikra suma), Bagažo praradimo draudimą ir kt.

 DSC_4553.JPG

Ar draustis nuo visų įmanomų rizikų, ar važiuoti lengvai avantiūristiškai nusiteikus – kiekvieno keliautojo reikalas. Norisi tik, kad iš anksto nusipirkus bilietus, namuose visą pusmetį sklandytų maloni laukimo nuotaika. Jeigu netyčia radiatoriai vis dar drungni, tai bent kelionių laukimas tegul šildo jūsų namus!

žydrė

 

Įrašų archyvas

Vardas  Straipsnio komentarų skaičius: 265704
Tekstas
Security code
Apsaugos kodas