RSS

Trukmė: 19 d.

Datos: 2013 m. rugsėjo 14 d. – spalio 2 d.

Tai programa, kuri apima įspūdingiausias Peru ir Bolivijos vietas.


Plačiau
 

Trukmė: 20 d. (2013 m. lapkričio 17 d. – gruodžio 6 d.)

Kolumbija ilgą laiką buvo už keliautojų radarų, tačiau dabar ji saugesnė nei bet kada iki šiol ir vis labiau viliojanti. Tinkamas laikas atrasti šią nuostabią šalį, kurią aplanko tik nedaugelis turistų - susipažinti su draugiškais jos žmonėmis ir pasimėgauti ten tvyrančia ypatinga Karibų dvasia. Kolumbija verta įsimylėti... Taip, beje, ir atsitinka su tais, kurie apsilanko Kolumbijoje...


Plačiau
 

Trukmė – 19 d. (gegužės 5–23 d.). Kelionėje pamatysime džiunglėmis apaugusius majų griuvėsius, spalvingus Meksikos ir Gvatemalos miestelius, tradiciniais drabužiais pasipuošusius indėnus, tarp vulkanų kepurių glūdinčius ežerus ir, žinoma – turkiu spindinčią, šiltą Karibų jūrą.


Plačiau
 

Bolivija – tarp tikrovės ir haliucinacijų... Arba, ten kur viskas virš debesų ir ežerai kartais būna rausvi...

2012 09 26

 

Trukmė:  14 d./ 19 d.

Kelionės datos: 2013 m. kovo 31d . – balandžio 13 d./ balandžio 18 d. Grupei sutarus, galima pavėlinti kelionės datas per 2-3 dienas, kad išvykimas iš Lietuvos būtų iš karto po Velykų.

Maršruto aprašymas:

Bolivija sugeba nustebinti net ir visko mačiusį keliautoją... Tačiau lygiai taip pat ji yra tinkama tik tiems, kurie moka su atlaidžia šypsena priimti kelionėse laukiančius netikėtumus. Dažnai autobusai čia atvyksta į tikslą gerokai pavėlavę, kalnų keliai stebina šalia smingančiomis bedugnėmis, o oranžiniai džiunglių keliai – prilytomis duobėmis... Bet kelio pabaigoje laukiantys reginiai – nepakartojami, kartais atrodo, kad atvykai ne į kitą šalį, o į kitą... planetą. Tokios šalies kaip Bolivija mūsų planetoje daugiau nėra...

Bolivijoje lankysime net dvi šalies sostines (La Pasas yra faktinė, o Sukrė – konstitucinė Bolivijos sostinė), vaikščiosime kalnų keliukais ir gėrėsimės nepamirštamais vaizdais į aplink atsiveriančius kalnus, leisimės į kalno Cerro Rico gilumą, kur išgauta bene didžiausia dalis pasaulio sidabro ir kur iki šiol kalnakasiai aukoja cigarus ir degtinę piktiems kalno dievams. Klaidžiosime po senovinio Tiwanaku kultūros miesto (manoma, kažkada buvusio didžiausiu Amerikose) griuvėsius. Leisimės į pažintį su Titikakos ežeru ir Saulės sala, iš kurios, pasak indėnų padavimų, kilo pirmieji inkai.

Ir kai atrodys, kad jau niekas negali mūsų nustebinti, įvažiuosime į druskos dykumos Salar de Uyuni platybes. Ir čia mus pasitiks bekraštė druskos dykuma – tokia akinamai balta, jog atrodys, kad vaikštome po apsnigtą lauką. Maža to, šioje dykumoje pūpso kaktusų salelės, plyti spalvoti (pavyzdžiui, rausvi!!) ežerai, o dykumą supa vulkanai ir iš žemės trykštantys geizeriai. Būdama Salar de Uyuni jaučiausi tarsi patekusi į išprotėjusio dailininko paveikslą ir niekaip negalėjau patikėti, kad tokius vaizdus gali sukurti gamta :).

Na, o kelionės pabaigoje tie, kurie pasirinks pilną maršrutą, mirkys kojas Amazonės regiono upėje ir skaičiuos kaimynystėje besikaitinančius kaimanus. Grįžę iš Bolivijos, tikriausiai negalėsite patikėti, kad visa tai atsitiko jums...

Kelionės maršrutas:

La Pasas – Sukrė – kalnai Cordillera de los Frailes ir Maragvos krateris – Potosis – Ujunis – druskos dykuma Salar de Uyuni – La Pasas – Tiwanaku – Kopakabana – Saulės sala (Isla del Sol) – La Pasas – Rurenabakė – La Pasas

Kelionės programa:

1 d./ Kovo 31 d. (sekmadienis). La Pasas.

Skrydžiai. Sekmadienį atvykimas į La Pasą (La Paz) – aukščiausią pasaulio sostinę (3660 m virš jūros lygio). Tiesa, La Pasas sostinės titulą dalinasi su Sukrės (Sucre) miestu, pastarasis yra oficialioji šalies sostinė, o La Pasas – faktinė. Tai, kad La Pasas yra svarbiausias Bolivijos miestas, suprasime vos atvykę: slėnyje įsikūręs miestas seniai nebetelpa savo  kailyje – iš kitų šalies kampų atvyksta vis daugiau gyventojų, tad gyvenamieji rajonai sparčiai plečiasi į aplinkinių kalnų šlaitus.

Jei oras bus palankus, La Paso fone pamatysime ne tik namais nusagstytus kalnų šlaitus, bet ir snieguotas viršūnes (apie 6400 m.). Vaikščiosime lėtai ir bandysime priprasti prie kvapą gniaužiančio aukščio. Nakvynė La Pase.

2 d./ Balandžio 1 d. (pirmadienis). La Pasas – Sukrė.

Lengviname savo aklimatizaciją ir skrendame į Sukrę (Sucre) – oficialiąją Bolivijos sostinę (La Pasas neturi šio vardo, nors faktiškai atlieka sostinės funkcijas), dar kitaip vadinamą baltuoju miestu. Sukrė didžiuojasi ir kitais titulais: dauguma keliautojų vadina ją gražiausiu Bolivijos miestu, o vietiniai gyventojai lipdo „nepriklausomybės lopšio“ etiketę (Sukrėje buvo paskelbta Bolivijos nepriklausomybė).

Miestą puošia kolonijinė architektūra, daugybė bažnyčių ir aikščių. Tad nenuostabu, kad jis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Pusdienis Sukrėje, gėrintis ypatinga „cukrine“ miesto architektūra. Laisvas vakaras šiame mieste – puiki proga aplankyti vieną ar kitą šarmingą miesto kavinukę ar barą. Nakvynė baltajame Sukrės mieste (2750 m.). Kvėpuojame jau lengviau – į La Paso aukščius grįšime, kai būsime tam pasiruošę :).

3 d. / Balandžio 2 d. (antradienis). Sukrė – Cordillera de los Frailes.

Dviejų dienų išvyka (su žygio elementais) iš Sukrės į netoliese plytinčius kalnus Cordillera de los Frailes, kuriuose gyvena Jalq‘a tautos indėnai, gaminantys demoniškais piešiniais puoštus tekstilės gaminius. Kaimai pasiekiami sunkiai pravažiuojamais kalnų keliukais, tad teks sukaupti kiek kantrybės... Tačiau rytojaus išvyka į Maragvos (Maragua) kraterį turėtų atpirkti visus kratymusis kalnų keliais – manoma, kad šiose apylinkėse pamatomi vaizdai – vieni įspūdingiausių Bolivijoje. Po pietų atvyksime į vieną iš tradicinių Jalq‘a kaimų, susipažinsime su indėnų tekstilės gaminimo paslaptimis. Nakvynė paprastomis sąlygomis tradiciniuose nakvynės namuose.

4 d. / Balandžio 3 d. (trečiadienis). Cordillera de los Frailes – Sukrė.

Dienos žygis į Maragvos kraterį, esantį kalnų regione Cordillera de los Frailes. Maragvos krateris – siurrealus gamtos kūrinys. 8 kilometrų skersmens vulkano krateris gamtos nudažytas raudonomis ir violetinėmis spalvomis, o jam dar daugiau egzotikos prideda kraterio šlaituose įkurtos vaizdingos kapinaitės, menančios laikus prieš atvykstant ispanams. Išvykos metu taip pat gėrėsimės įspūdingais kalnų vaizdais, kriokliais ir kraterį puošiančiomis olomis. Vėlai vakare grįšime į Sukrę. Dar viena nakvynė baltajame mieste.

5 d./ Balandžio 4 d. (ketvirtadienis). Sukrė – Potosis.

Važiuojame į Potosį (4070 m.) – miestą, kuris prieš kelis šimtmečius buvo turtingiausiu ne tik Bolivijoje, bet ir visoje Pietų Amerikoje. Šiame mieste išgauta tikriausiai didžiausia dalis pasaulio sidabro. Sakoma, kad iš sidabro, rasto netoli Potosio esančiame kalne Cerro Rico (isp. „turtingas kalnas“), būtų galima nutiesti tiltą per Atlantą iki Ispanijos, kur šis sidabras buvo plukdomas. Tačiau boliviečiai iš šių iškasenų nepraturtėjo – jos atiteko kolonizatoriams. Per keturis šimtmečius turtingojo kalno sidabras nuseko, o Potosi mieste buvusius turtus mena tik ispanų statyti kolonijiniai pastatai, bažnyčios ir muziejai. Susipažįstame su kai kuriais iš jų ir kaupiamės rytojaus išvykai į turtingojo kalno kasyklas. Nakvynė Potosyje.

6 d. / Balandžio 5 d. (penktadienis). Potosis – Ujunis.

Ryte lankome Cerro Rico (isp. „turtingojo kalno“) kasyklas. Prieš leisdamiesi į šią viešnagę turtingojo kalno gelmėse, įsigyjame „lauktuvių“ kalnakasiams: tabako, gėrimų ar net... sprogmenų... Kalno gelmėse dirbantys kalnakasiai gyvena iš itin menkų pajamų, tad vertina kiekvieno lankytojo dovanas, tik jos turi būti praktiškos ir atitinkančios kalnakasių poreikius...

Stebėdami dabartinių kalnakasių darbą nesunkiai galėsime įsivaizduoti kaip atrodė kasyklos, kai jose dar buvo išgaunama kalnai sidabro – sąlygos kasyklose išliko beveik nepakitę: kalno gelmėse pilantis karštis, sunkus rankinis darbas ir aukojimai piktiems kalno dievams... Vakare vykstame į kitą kelionės tašką – Ujunio miestelį (Uyuni), įsikūrusį šalia druskos dykumos.

7-8-9 d. / Balandžio 6-7-8 d. (šeštadienis, sekmadienis, pirmadienis). Salar de Uyuni, La Pasas.

Trijų dienų turas į druskos dykumą Salar de Uyuni. Jeigu kada pagalvojote, kad jau daug keliavote ir niekas negalėtų jūsų nustebinti, jums beliko viena išeitis – Salar de Uyuni. Prieš akis besidriekianti druskos dykuma su joje vešinčiomis kaktusų salelėmis, rausvame ežere žirgliojantys rausvi flamingai, Salvadoro Dali paveikslus primenančios „varvančios“ uolos,  iš žemės gelmių besiveržiantys geizeriai... Ir visa tai sukūrė gamta!

Anksčiau, prieš dešimtis tūkstančių metų, šioje vietoje plytėjo didžiulis ežeras, kuriam išgaravus ir susiformavo didžiausia pasaulyje druskos dykuma bei ją supančios įspūdingos lygumos ir ežerai.

Turo po druskos dykumą metu keliausime visureigiais, lankysime traukinių... kapines, stosime gražiausiose dykumos vietose, pietausime viduryje dykumos ant dujinės krosnelės pagamintu maistu (tam su mumis keliaus vietinė „virėjukė“), matysime, kaip iš dykumos išgaunama druska, mirksime karštame geizerių vandenyje, virš dykumos kylant rytiniam rūkui. Visi šie vaizdai ir nepamirštami potyriai, tikėtina, kompensuos mums tai, kad turo po dykumą metu nakvosime itin paprastomis sąlygomis vieninteliuose prieinamuose svečių namuose (kambariu dalinsis 6-8 žmonės). Pirmadienio vakare sugrįžimas į Uyuni. Naktinis pervažiavimas į La Pasą.

10 d. / Balandžio 9 d. (antradienis). La Pasas, Mėnulio slėnis.

Grįžtame į La Pasą. Po pietų – išsamesnė pažintis su miestu ir jo apylinkėse plytinčiu Mėnulio slėniu. Mėnulio slėnis plyti maždaug už 10 km nuo La Paso miesto. Slėnis nusagstytas keistų uolienų darinių - iš žemės į viršų smingančios uolienų smailės sudaro keistoko akmeninio miško įspūdį. Apylinkėse auga kelios rūšys kaktusų, taip pat ir haliucinogeninėmis savybėmis pasižyminti kaktusų rūšis San Pedro (naudojama vizijoms sukelti ir itin populiari Peru). Tačiau besiplečiantis miestas atiminėja teritorijas iš šio slėnio ir jis jau nebetekęs savo laukinės prigimties, atrodo tarsi "inkliuzas" miesto civilizacijos glėbyje. Nakvynė La Pase.

11 d. / Balandžio 10 d. (trečiadienis). La Pasas – Tiwanaku – Kopakabana.

Ryte – išvyka į Tiwanaku. Tai prieš inkų laikus statyto miesto – buvusios Tiwanaku kultūros sostinės bei ceremonijų centro griuvėsiai. Savo laiku šis miestas buvo vienas didžiausių Pietų Amerikoje ir stebino lankytojus išmoninga statyba bei realistiškomis skulptūromis. Žymiausi iki šių laikų išlikę statiniai ar jų fragmentai: Akapana piramidė, Saulės vartai (Puerta del Sol), Mėnulio vartai (Puerta de la Luna), Sarkofagų rūmai (Palacio de los Sarcofagos). Kasinėjant teritoriją, buvo rasta spalvingų keramikos dirbinių (spalvos ant jų išsilaikė tūkstantį metų), tačiau tik nedaugelis jų pasiekė Bolivijos muziejus – dauguma jų buvo išvogta ar sunaikinta.

Po pietų keliaujame į Kopakabaną (Copacabana, 3800 m.) – miestelį prie Titikakos ežero, kuris dar vadinamas aukščiausiai esančiu “naviguojamu ežeru” pasaulyje. Jei oras bus palankus, pakeliui į Kopakabaną mus džiugins vaizdai į aplinkinius kalnus, pasipuošusius baltomis sniego kepurėmis. Nakvynė Kopakabanoje prieš rytojaus išvyką į Titikakos ežerą.

12 d. / Balandžio 11 d. (ketvirtadienis). Kopakabana – Saulės sala (Isla del Sol) – Kopakabana.

Išvyka į Saulės salą (Isla del Sol) Titikakos ežere. Indėnų legendos teigia, kad būtent šioje saloje gimė saulė, iš čia kilo ir pirmieji inkai – Manco Capac ir jo sesuo bei žmona Mama Ocllo. Manoma, kad Saulės sala taip pat suteikė vardą ir pačiam Titikakos ežerui, nes saloje yra tuo pačiu vardu vadinamas akmuo, kurio forma, esą, primena pumą („Titi Kharka“ reiškia „pumą“ aimarų indėnų kalba). Vaikščiosime kalnų keliukais, gėrėsimės mažais indėniškais kaimais ir margais jų gyventojais bei lankysime senuosius inkų griuvėsius. Nakvynei grįšime į Kopakabaną.

13 d. / Balandžio 12 d. (penktadienis). Kopakabana – La Pasas – Rurenabakė.

Pervažiavimas į La Pasą. Pasirinkę dviejų savaičių kelionę, lieka La Pase, iš kur rytojaus dieną jų laukia skrydžiai į Europą. Likusi grupės dalis tęsia kelionę į Bolivijos džiunglių bei taip vadinamų “šlapžemių” regioną. Skrydis į Rurenabakę (Rurrenabaque). Šis džiunglių miestelis, supamas žalių kalvų, yra įsikūręs šalia Amazonės baseino upės Beni. Vakarais į miestelį atslenka drėgnas rūkas, o naktimis jį apgaubia džiunglių tamsa ir tylą trikdo tik muzikos garsai iš turistinių kavinių. Ilsimės Rurenabakėje prieš rytojaus išvyką į šlapžemių regioną, kuriame pagrindiniai gyventojai – kaimanai (krokodilų „pusbroliai“) ir anakondos :). Nakvynė Rurenabakėje.

 

14-15-16-17 d. / Balandžio 13-14-15-16 d. (šeštadienis, sekmadienis, pirmadienis, antradienis). Rurenabakė – Beni upė – Rurenabakė.

Keturiųdienų (trijų nakvynių) turas į Bolivijos šlapžemių, dar kitaip vadinamų savana, regioną. Iki Beni upės, kur prasidės mūsų pažintis su neaprėpiama Amazonės regiono gamta, važiuosime mikroautobusu. Po to tęsime kelionę nedideliu laivu iki mūsų namais tapsiančios „lodžijos“. Iš čia dvi dienas leisimės į išvykas po savaną. Plauksime laiveliu ir skaičiuosime pakrantėse besikaitinančius kaimanus bei medžiuose šokinėjančias beždžiones, išsirengsime į išvyką stebėti rausvųjų upės delfinų bei žvejoti piranijų. Žygio pėsčiomis metu, jei pasiseks, galbūt netgi užtiksime žolėse snaudžiančią anakondą. Viešnagės lodžijoje metu – pilnas maitinimas. Pirmadienį vakare grįšime į Rurenabakę.

18 d. / Balandžio 17d. (trečiadienis). Rurenabakė – La Pasas.

Skrydis į La Pasą. Paskutinė diena Bolivijos sostinėje prieš rytojaus skrydžius į Lietuvą.

19 d. / Balandžio 18d. (ketvirtadienis). La Pasas – skrydžiai į Lietuvą.

Skrydžiai į Europą. Pervežimas į oro uostą 3 valandas prieš tarptautinį skrydį.

Gero kelio! Ir sveiki pabudę iš sapno, kurio vardas – Bolivija…

______________________________

Kelionės kaina žmogui, apgyvendinimas dviviečiame kambaryje (be avia-bilietų):

Pasirinkusiems 19 d. kelionę, pilną maršrutą – 5500 Lt

Pasirinkusiems 14 d.  kelionę – 4800 Lt

Avia-bilietai Vilnius-La Pasas-Vilnius: apie 3000-4600 Lt.  Aviabilietų kaina priklausys nuo to, prieš kiek laiko juos pirksite ir aviakompanijų taikomų akcijų.

 ________________________________

Į kelionės kainą įskaičiuota:

– apgyvendinimas vidutinės klasės viešbučiuose arba svečių namuose (dviviečiame kambaryje, su privačiais patogumais). Tačiau kai kuriose nakvynės vietose  (išvykos iki Maragvos kraterio, Salar de Uyuni turo ir išvykos į savaną metu) sąlygos kiek paprastesnės. Salar de Uyuni turo metu patogumai bus skirti keliems kambariams, taip pat teks dalintis kambariu su kitais keliautojais (kambaryje 6-8 keliautojai, ne daugiau 4 tokios nakvynės);

– pusryčiai visuose viešbučiuose. Turo į druskos dykumą ir turo į savanas metu pilnas maitinimas;

– visos kelionės tarp miestų ir turistinių objektų – vietiniais autobusais ir organizuotu transportu, taip pat vidiniai skrydžiai pagal programą: La Pasas-Sukrė ir La Pasas-Rurenabakė-La Pasas;

– pagal programą numatyti turai ir ekskursijos;

– įėjimai į visus lankytinus objektus pagal programą;

– gidų paslaugos anglų arba ispanų kalba (vertimas į lietuvių kalbą);

– lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (nuo atvykimo į La Pasą iki programos pabaigos).

Neįskaičiuotos išlaidos:

  • Avia-bilietai Vilnius-La Pasas-Vilnius: apie 3000-4600 Lt. Bilietų kainos priklausys nuo to, prieš kiek laiko iki kelionės juos pirksite, aviakompanijų vykdomų akcijų, valiutų kurso ir kt. Aviabilietų kaina bus patikslinta rezervuojant kelionę (jeigu juos pirksite su mūsų pagalba);
  • Maitinimasis kelionės metu (išskyrus pusryčius daugumoje nakvynės vietų ir pilną maitinimą turų į Salar de Uyuni bei savanas metu);
  • Žvaigždute (*) maršrute pažymėti papildomi programos punktai nėra įskaičiuoti į kelionės kainą;
  • Esant pageidavimui nakvoti vienviečiame kambaryje visos kelionės metu (išskyrus nakvynes Salar de Uyuni turo ir turo įsavanas metu, kur tokios galimybės nebus), priemoka –  750 Lt;
  • Kelionės draudimas;
  • Papildomos ekskursijos;
  • Arbatpinigiai vietiniams gidams;
  • Dovanėlės Cerro Rico kalnakasiams;
  • Asmeninės išlaidos.

 _________________________________

Pastabos:

– Galimi maršruto pakitimai (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.), įtakoti pasikeitusios klimatinės, politinės ar kt. situacijos vietoje, tačiau kelionės vadovas visuomet stengsis, kad jūs pamatytumėt programoje numatytus punktus viena ar kita eilės tvarka;

– Kai kurios ekskursijos vyks kartu su kitomis keliautojų grupėmis (turas į druskos dykumą Salar de Uyuni, turas į savanas ir kt.);

– Programą galima pratęsti: įmanoma papildoma 3-7 dienų išvyka į netoli Bogotos esantį kalnų ir „trekingo“ regioną Yungas (galimi įvairūs žygiai kalnais, o ypatingiems „ekstremalams“ šiame regione įmanoma suorganizuoti išvyką dviračiais vienu pavojingiausiu pasaulyje keliu, vadinamu „Mirties kelias“), t.p. besidomintiems galima pridėti 3 dienų ar ilgesnę išvyką į Peru;

Minimalus keliautojų skaičius – 6 keliautojai, maksimalus grupės dydis – 12.

SVARBI  PASTABA  dėl šio maršruto: Maršrutas rekomenduojamas tik keliautojams, toleruojantiems pokyčius ir netikėtumus kelionės metu. Bolivijoje kelionės sąlygos ganėtinai paprastos (autobusai, viešbučiai ir kt.) bei pakankamai didelis rizikos laipsnis, kai kalbama apie autobusų arba kitų turistinių paslaugų vėlavimą. Tad prie didžiausių kelionės vadovo pastangų, yra gana didelė tikimybė, kad keliaujant teks modifikuoti maršrutą prie aplinkybių vietoje.

 

Sudomino kelionė? Kreipkitės:

 
tel. +370686-86016 (esu kelyje, tai jei neatsiliepsiu, rašykite man el.paštu arba jums pagelbės mano kolegė Gabrielė)
 
 
Gabrielė, tel. +370686-08919