RSS

Trukmė: 19 d.

Datos: 2013 m. rugsėjo 14 d. – spalio 2 d.

Tai programa, kuri apima įspūdingiausias Peru ir Bolivijos vietas.


Plačiau
 

Trukmė: 20 d. (2013 m. lapkričio 17 d. – gruodžio 6 d.)

Kolumbija ilgą laiką buvo už keliautojų radarų, tačiau dabar ji saugesnė nei bet kada iki šiol ir vis labiau viliojanti. Tinkamas laikas atrasti šią nuostabią šalį, kurią aplanko tik nedaugelis turistų - susipažinti su draugiškais jos žmonėmis ir pasimėgauti ten tvyrančia ypatinga Karibų dvasia. Kolumbija verta įsimylėti... Taip, beje, ir atsitinka su tais, kurie apsilanko Kolumbijoje...


Plačiau
 

Trukmė – 19 d. (gegužės 5–23 d.). Kelionėje pamatysime džiunglėmis apaugusius majų griuvėsius, spalvingus Meksikos ir Gvatemalos miestelius, tradiciniais drabužiais pasipuošusius indėnus, tarp vulkanų kepurių glūdinčius ežerus ir, žinoma – turkiu spindinčią, šiltą Karibų jūrą.


Plačiau
 

Peru: Senųjų kultūrų takais. Keliaujantiems savarankiškai

2012 07 03

 

Trukmė: 14 d.

Datos: išvykimas keliautojų pasirinktomis datomis (užsakant kelionę ne vėliau kaip 2 mėn. prieš kelionės pradžią).

Kaina: nuo 5 200 Lt (+ tarptautiniai skrydžiai)

Tai programa, norintiems keliauti savarankiškai (bet tuo pačiu išvengti su kelionės organizavimu susijusių rūpesčių) ir siekiantiems pamatyti gražiausias Peru vietas, jau tapusias kelionių klasika.

Kelionės metu pamatysite klasikinės Peru įžymybes – senųjų civilizacijų perlus, kurie ilgą laiką buvo paslėpti nuo lankytojų akių, o dabar yra prieinami visiems. Tai kalnuose slypintis inkų miestas Maču Pikču, per šimtmečius dykumos paviršiuje išsilaikiusios Naskos linijos, Titikakos ežere plūduriuojančios nendrinės Uros salos ir kitos garsios vietos. Šie vaizdai jau tapo kelionių po Peru klasika. Tuo pačiu susipažinsite su keliomis iš daugybės Peru teritorijoje gyvenusių ar tebegyvenančių paslaptingų kultūrų. 

IMG_6037.JPG

Kelionės maršrutas:

Lima – Parakasas ir Bajestų salos – Huakačina – Naska – Arekipa – Kolkos kanjonas – Puno – Titikakos ežeras – Kuskas – Šventasis slėnis  (Pisakas, Ojantaitambas) – Agvas Kalientes – Maču Pikču – Kuskas – Lima

Kelionės programa:

1 d. Skrydžiai. Antrą maršruto dieną atvykstama į Limą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį (galimas pasirinkimas tarp viešbučio Limos centre ar Miraflores rajone). Pagal galimybes (priklausomai nuo skrydžių) – turas „karalių mieste“ (taip vietiniai vadina Limą - ne dėl karališkos architektūros ar istorijos, o todėl, kad sprendimas įkurti Limą buvo priimtas Trijų karalių dieną). Nakvynė Limoje.

2 d. Ryte išvykimas iš Limos privačiu transportu į Iką (Ica) – regioną, kuriame gaminamas peruietiškas vynas ir garsus vynuogių gėrimas „Pisco“. Pakeliui iš Limos į Iką sustojimas Parakase (Paracas) ir ekskursija laivu į Bajestų salas (Islas Ballestas), garsias dėl gausios gyvūnijos (jūrų liūtai, pingvinai ir kt.).

Atvykus į Iką, pervežimas į Huakačiną (Huacachina) – miestelį, įsikūrusį oazėje viduryje dykumos. Šios milžiniškos kopos ir jų papėdėje tyvuliuojanti žalia lagūna puošia ir vieną piniginį Peru banknotą (50-ies solių). Legendos pasakoja, kad lagūna susiformavo iš inkų princesės ašarų.

Kaitrai šiek tiek prislopus, pavakarės pramoga – pasivažinėjimas smėlio kopomis specialiu automobiliu, leidimasis nuo kopų smėlio lentomis („sand boarding“). Į valias prisivažinėję po kopas, stebėsite, kaip leidžiasi saulė ir nurausvina kopų keteras švelnia medaus spalva. Grįžę į viešbutį po pasivažinėjimo, galėsite atsigaivinti viešbučio baseine. Nakvynė oazėje, viešbutyje.

IMG_5697.JPG

3 d. Ryte – laisvas laikas oazėje (galima išvyka į pisco ir vyno gamyklas*).  Po pietų tęsite kelionę autobusu (visi pervežimai į autobusų stotis įskaičiuoti į programą). Iš Ikos vyksite į slėnyje įsikūrusį Naskos (Nazca) miestelį. Šis regionas slepia Naskos civilizacijos paslaptis: tarp archeologinių radinių – senoviniai kapai,  mumijos, keramikos dirbiniai, paslaptingos linijos, išraižytos slėnio grunte. Atvykus į Naską, jus pasitiks vietinės agentūros atstovas ir nuveš į viešbutį.

Po pietų išvyka (privatus transportas ir gidas) į keistą objektą – Čaučijos (Chauchilla) kapines. Tūkstantmečio senumo kapai pastaraisiais dešimtmečiais buvo išniekinti kapų plėšikų, kurie ieškojo vertingų dirbinių, ir kaulai bei mumijos metų metus mėtėsi po dykumą. Dabar palaikai surinkti ir sudėlioti į kapus. Reginys kiek neįprastas, bet vertas dėmesio. Grįžtant iš Čaučijos kapinių, galimas užsukimas į keramikos dirbtuves . Nakvynė Naskoje.

Naska-kapines.jpg

4 d. Ryte skrydis nedideliu lėktuvu virš Naskos linijų (esant palankioms oro sąlygoms) – iš viešbučio jus pasiims ir nuveš į oro uostą (bei iš jo parveš į viešbutį) vietinės agentūros atstovas.

Naskos linijos – garsiausias Naskos slėnio radinys. Apie jas pasauliui pranešta vos prieš 70 metų, kai amerikietis Paul‘as Kosok‘as praskrido virš slėnio lėktuvu. Nuo žemės paviršiaus atrodančios visiškai bereikšmės, žvelgiant iš paukščio skrydžio linijos susijungia į įvairias figūras: beždžionės, voro, driežo, kondoro, kolibrio ir kt. Didžiausia mįslė mokslininkams – kam buvo skirtos šios figūros. Kai kurie tyrinėtojai mano, kad jos buvo skirtos komunikuoti su dievais, kiti spėja, kad piešinių visuma vaizdavo kalendorių, dar kiti mano, kad piešiniai buvo skirti tam tikroms ceremonijoms atlikti. Viena iš populiariausių versijų – piešiniai buvo skirti prisišaukti lietui. Kaip ten bebūtų, visi tyrinėtojai sutaria, kad šios linijos – vienas įdomiausių ir vertingiausių Naskos kultūros palikimų.

2008-10-12-16_24_23_Peru.jpg

Grįžus po skrydžio trumpas poilsis viešbutyje. Po pietų išvyka (privatus transportas ir gidas) iki senovinių akvedukų, kurie buvo sukurti Naskos kultūros žmonių, ir veikia iki šiol. Šie akvedukai gerokai skiriasi nuo tų, kuriuos galima pamatyti Europoje. Naskos slėnis visais laikais buvo ypač sausas, tad čia gyvenę žmonės per amžius ištobulino irigacijos sistemas – vanduo į dirbamus laukus buvo nukreipiamas iš požeminių vandens gyslų, o požeminius kanalus su paviršiniu pasauliu jungė išmoningai įrengtos „akys“ (nuo žemės paviršiaus žemyn spirale vingiavo laiptai, kurie vedė iki angų į požeminius kanalus). Išvykos metu pamatysite ne tik senovinius akvedukus, bet ir inkų bei kitų kultūrų statyto miesto Paredones griuvėsius bei galėsite apžiūrėti vieną iš Naskos linijų iš arčiau (galėsite įsitikinti, kokia technika šios linijos buvo išrėžtos dykumos paviršiuje).

Vėlai vakare – pervežimas į autobusų stotį ir naktinė kelionė komfortabiliu miegamuoju autobusu į Arekipą (Arequipa).

5 d. Ryte atvykus į Arekipą (2330 m. virš jūros lygio) jus pasitiks vietinės agentūros atstovas ir perveš į viešbutį Arekipoje, miesto centre.

Arekipą gyventojai vadina baltuoju miestu, kadangi dauguma pastatų čia buvo pastatyti iš šviesios vulkaninės uolienos. Šis miestas aktyviai konkuruoja su sostine – sako, čia ir architektūra išmoningesnė, ir daugiau gyventojų siekia aukštojo išsilavinimo, o kas svarbiausia – šis miestas užaugino daugelį Peru rašytojų bei intelektualų, ir būtent šiame mieste buvo Peru nepriklausomybės lopšys.

DSC_2218.JPG

Po trumpo poilsio iš viešbučio jus pasiims vietinės agentūros atstovas. Apžiūrėsite miesto centrą, aplankysite Santa Catalina vienuolyną, kuris galėtų būti vadinamas ir „miestu mieste“, kadangi užima nemažą miesto kvartalą. Vienuolynas pagarsėjo šalyje ne tik dėl įspūdingos architektūros bei meno kūrinių, bet ir dėl tris šimtus metų už jo sienų klestėjusio hedonistiško gyvenimo (teigiama, kad vienuolės laikė po kelias tarnaites, rengdavo įvairias šventes ir pan.). Tik XIX a. pabaigoje, įsikišus Popiežiui, vienuolyne buvo įvesta tikra vienuoliška tvarka.

Ištrūkę iš vienuolyno mūrų, važiuosite į aplink miestą esančias apžvalgos aikšteles (privatus transportas ir gidas), kad pasigrožėtumėte miestą supančių laukų ir kalnų peizažais (esant geram orui). Vakare – laisvas laikas (gera proga apsilankyti šarmingose Arekipos kavinėse ir paragauti peruietiško maisto bei garsaus gėrimo „pisco sour“). Nakvynė Arekipoje.

6 d. Anksti ryte jus iš viešbučio pasiims vietinės agentūros atstovas ir kartu su kitais keliautojais (mikroautobuse bus iki 14-os turistų) vyksite į dviejų dienų išvyką į Kolkos (Colca) kanjoną.

Ilgą laiką buvo manoma, kad tai giliausias kanjonas pasaulyje, kol nepaaiškėjo, kad kaimyninis Cotahuasi kanjonas yra 150 metrų gilesnis. Tačiau net ir nebesivadindamas giliausiu, Kolkos kanjonas išlieka populiarus tarp turistų dėl čia gyvenančių išdidžiųjų Andų paukščių – kondorų ir nuostabių gamtos vaizdų.

Važiuodami link Kolkos kanjono gėrėsitės atsiveriančiais dykumų, peraugančių į kalnus, vaizdais, laukiniais gyvūnais (pamatysite lamų ir alpakų kaimenes bei vikunjas – laukines lamų pusseseres), skurdžia, bet savita augmenija. Vaikščiokite lėtu žingsniu ir bandykite aklimatizuotis bei priprasti prie aukščio. Atvykus į nakvynės vietą netoli Chivay miestelio (apie 3600 m. virš jūros lygio), turintys noro ir energijos išsirengia nedideliam žygiui po apylinkes. Prieš vakarienę – išvyka į terminius baseinus. Čia galėsite pailsėti po dienos įspūdžių ir pasišildyti karštame vulkaninės kilmės vandenyje po atviru dangumi.

Nakvynė šalia Kolkos kanjono, jaukiuose svečių namuose. Į kainą įskaičiuoti šios dienos pietūs, vakarienė ir rytojaus pusryčiai šiuose svečių namuose.

7 d. Po pusryčių anksti ryte išvykimas (kartu su kitų turistų grupe) į Cruz del Condor apžvalgos aikštelę – vietą, kur anksti ryte, esant sėkmei, įmanoma pamatyti didingų Andų paukščių kondorų skrydį. Būtent ryte, tekant saulei ir šylant orui, jie išsklendžia į kanjono erdves – srovių pagalba jie kyla į viršų "sklandytuvo principu". Šie paukščiai – didžiausi pasaulyje skraidantys paukščiai (suaugusio individo išskleistų sparnų plotis siekia apie 3 m, jis sveria iki 15 kg). Anksčiau kondorai buvo paplitę visoje Andų grandinėje. Dabar didesnės populiacijos išlikę tik Peru ir Argentinos Patagonijoje.

Grįždami iš Cruz del Condor aikštelės, taip pat aplankysite porą šalia kanjono įsikūrusių kaimukų, kuriuose gyvena dvi gilias tradicijas turinčios tautos – kabanai ir kojagai (juos galima atskirti pagal aprangą ir moterų skrybėles). Pietums autobusas sustos Chivay miestelyje.

Po to tęsite kelionę į Puno (apie 5 valandos kelio mikroautobusu su kitais turistais). Puno pasieksite vakare.

Puno miestas įsikūręs 3830 m. aukštyje, prie taip vadinamo „aukščiausiai esančio naviguojamo pasaulio ežero“. Titikakos ežeras vos aprėpiamas akimis, o jį supa kalnai, kurių viršūnės ypač aukštos kitoje – Bolivijos – pusėje. Nakvynė Puno prieš rytojaus išvyką į ežero salas.

DSC_2121.jpg

8 d. Dienos išvyka laivu (su kitų keliautojų grupe) į Titikakos ežerą (jus pasiims iš viešbučio ir pristatys atgal į viešbutį agentūros atstovas).

Pirmiausiai aplankysite  “plaukiojančias” Uros salas, kurias vietiniai gyventojai šimtmečiais gamina iš nendrių. Supuvusias salos dalis pakeičia naujomis, o norėdami pakeisti matomą peizažą, atriša salą ir iriasi į pageidaujamą vietą… Manoma, kad Uros tauta prieš šimtmečius išsikėlė gyventi į nendrines salas, bėgdami nuo juos persekiojančių tautų (inkų ir kt.). Tačiau dabar šios nendrinės salos tapo pragyvenimo šaltiniu Uros tautai – jiems pajamos iš turizmo yra bene pagrindinės.

titikaka.jpg

Iš Uros salų tęsite kelionę į Takilės salą. Čia gyventojai vis dar rengiasi tradiciniais drabužiais (sužinoti, ar vyras vedęs, galima iš jo aprangos! :)) ir laikosi senų papročių – pavyzdžiui, vyrai mezga kepures, o moterys verpia. Užkopę iki pagrindinės miesto aikštės Takilės saloje,  papietausite vietinėje kavinėje (Titikakoje auginamas upėtakis – tradicinis patiekalas Takilėje).

Nakvynei grįšite į viešbutį Puno.

DSC_2152.JPG

9 d. Ryte pervežimas į Puno autobusų stotį, iš kur tęsite kelionę autobusu į Kuską – bene gražiausią miestą ne tik Peru, bet ir visoje Pietų Amerikoje. Kuską puošia tiek senoji inkų architektūra, tiek kolonijiniai ispanų statyti pastatai. Kuskas buvo svarbiausias inkų imperijos miestas, stovėjęs šios civilizacijos ištakose ir matęs imperijos žlugimą... Vėliau ispanai sugriovė nemažai inkų statytų pastatų, o jų akmenis panaudojo savo bažnyčių ar kitų pastatų statybai. Visgi užkariautojams nepavyko galutinai sunaikinti miesto dvasios, ir Kuskas iki šiol yra vienas gražiausių miestų Pietų Amerikoje.

Atvykus į Kuską, pervežimas į viešbutį. Laisvas vakaras šurmuliuojančiame mieste, kuriame gausu tiek keliautojų, tiek jų laukiančių kavinių bei suvenyrų parduotuvių. Nakvynė Kuske (apie 3300 m. virš jūros lygio).

DSC_1690.JPG

10 d. Ryte leisitės į pusdienio ekskursiją po Kuską ir jo apylinkes (privatus transportas ir gidas). Lankysite svarbiausius archeologinius objektus – tvirtovę bei religinį centrą Sacsaywaman, saulės šventyklą Quoricancha, ceremoninius šaltinius Tambomachay, tvirtovę Puca Pucara, nuo kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į miesto apylinkes.

Sacsaywaman tvirtovėje spėliosite, kaip inkai sugebėjo nutašyti ir vieną ant kito sukelti tonas sveriančius akmenis (neturėdami nė metalinių įrankių, nė krano ar tokio išradimo kaip ratas). Užlipę ant kalvos gėrėsitės panoraminiais miesto vaizdais – inkai statė Kuską ir aplink esančius miestelius bei tvirtoves taip, kad iš viršaus vietovė susidėliotų į pumos paveikslą. Sacsaywaman tvirtovė turėjo vaizduoti Pumos galvą, o vienoje vietoje zigzagu sukonstruotos 22 tvirtovės sienos čia „vaidino“ pumos galvos fragmentą.

Po pietų laisvas laikas Kusko mieste. Antra nakvynė Kuske.

IMG_6300.jpg

11 d. Anksti ryte išvykstate į Šventąjį slėnį (privatus transportas ir gidas), iš kur toliau tęsite kelionę link Agvas Kalientes (Aguas Calientes) miestelio, esančio Maču Pikču papėdėje. Išvykos metu lankysite Pisako (Pisac)ir Olantaitambo (Ollantaytambo) miestų griuvėsius. Nuo Pisako kalvos atsivers vaizdai į Šventąjį slėnį su apačioje vingiuojančia šventa Urubambos upe. Istoriniame Ojantaitambo miestelyje klaidžiosite siauromis grįstomis gatvelėmis, ropšitės stačiomis terasomis, įrengtomis kalno šlaite, lankysite ceremonijų vietą kalno viršuje. Ojantaitambas svarbus ir istoriškai – būtent šiame mieste vyko mūšis, kuriame vienintelį kartą inkai atsilaikė prieš ispanus... Deja, jiems tai neužtikrino pergalės kare, tik viltį, kad galima išsaugoti galingą valstybę indėnų rankose...

Aplankę Ojantaitambo griuvėsius, vyksite į traukinių stotį, iš kur tęsite kelionę traukiniu į  Agvas Kalientes – miestelį, nuo kurio senovinis Maču Pikču miestas jau ranka pasiekiamas. Nakvynė Agvas Kalientes miestelyje.

12 d. Anksti ryte išvyksite iš viešbučio, kad galėtumėte pasiekti Maču Pikču (Machu Picchu) kartu su aušra. Tik kartu su pirmaisiais keliautojais įžengę į Maču Pikču, galėsite pora valandų džiaugtis ryto tyla šiame mistiniame mieste, o svarbiausia – galbūt galėsite stebėti (jei jus lepins geras oras), kaip saulė vieną po kitos apšviečia miesto terasas ir kiemelius. Tos akimirkos tikrai atpirks ankstyvą kėlimąsi!

Vietinis gidas supažindins jus su miesto išdėstymu ir skirtingais kvartalais, parodys svarbiausias šventyklas ir kitus pastatus (gidas privatus tik jūsų grupelei). Tačiau svarbiausia turėti laiko savarankiškai paklaidžioti šiame magiškame mieste, todėl pasivaikščiojimams liks užtektinai laiko. Norintys galės papildomai užkopti į Machu Picchu arba Waina Picchu kalną*.

Nusileidus nuo Maču Pikču griuvėsių, turėsite šiek tiek laiko poilsiui Agvas Kalientes miestelyje. Vakare – traukinys į Kuską. Nakvynė Kuske prieš sugrįžimą į Limą, iš kur jau lauks kelionė į namus.

DSC_1760.JPG

13 d. Ryte – skrydis iš Kusko į Limą. Paskutinės akimirkos šiame mieste, prieš kelionę į namus. Paskutinė galimybė nupirkti namiškiams taip labai laukiamų, spalvingų lauktuvių. Nakvynė Limoje.

14 d. Skrydžiai į namus ( + prisideda 1 diena dėl persisukusio laiko).

Gero kelio! Tikimės, kad kelionė po spalvingąją Peru ir pažintis su senosiomis Peru kultūromis jus šildys atsiminimais dar ne vienerius metus! :)

_________________________________________

Kelionės kaina (be aviabilietų):

Keliautojų skaičius grupėje                      2                   4                    6                 8

Kaina vienam keliautojui                         6 200 Lt        5 800 Lt        5 500 Lt        5 200 Lt

 

Aviabilietai Vilnius-Lima-Vilnius: apie 3000-4500 Lt. Bilietų kainos priklausys nuo to, prieš kiek laiko iki kelionės juos pirksite, aviakompanijų vykdomų akcijų, valiutų kurso ir kt. Aviabilietų kaina bus patikslinta rezervuojant kelionę(jeigu juos pirksite su mūsų pagalba).

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

–  Apgyvendinimas vidutinės klasės viešbučiuose ar svečių namuose (dviviečiame kambaryje, su privačiais patogumais). Viešbučiai atrinkti nesivaikant žvaigždučių. Tačiau visi viešbučiai yra kruopščiai įvertinti „Travel planet“ atstovų, yra jaukūs (kai kurie turi baseinus, kiti – terasas ar jaukius vidinius kiemelius), švarūs ir pagal kokybę maždaug atitinka 2-3 žvaigždutes;

– Pusryčiai visuose viešbučiuose. Išvykos į Kolkos kanjoną metu – pietūs ir vakarienė svečių namuose, kuriuose nakvosite. Išvykos į Titikakos ežerą metu – pietūs Takilės saloje;

– Visos kelionės tarp miestų ir turistinių objektų: vidinis skrydis Kuskas-Lima; vienas pervažiavimas naktiniu autobusu „miegamąja klase“  (iš Naskos į Arekipą), kiti pervažiavimai organizuotu transportu ar vietiniais autobusais (kaip nurodyta programoje), taip pat pervažiavimas traukiniu Ojantaitambas-Agvas Kalientes ir Agvas Kalientes – Kuskas;

– Visi pervežimai iš viešbučių į autobusų ar traukinių stotis/ oro uostus;

– Pagal programą numatyti turai ir ekskursijos (papildomai reikės mokėti už įėjimus į lankomus objektus);

– Vietinių gidų paslaugos anglų kalba.

 

Neįskaičiuotos išlaidos:

– Tarptautiniai skrydžiai – apie 3000-4500 Lt;

– Maitinimasis kelionės metu (išskyrus pusryčius visose nakvynės vietose bei nurodytą maitinimą turų po Kolkos kanjoną ir Titikakos ežerą metu);

– Įėjimai į šiuos programoje numatytus objektus bei kiti susiję mokesčiai: įėjimai į Čaučijos kapines bei akvedukus Naskoje, oro uosto mokestis skrydžiui virš Naskos linijų (25 Lt), turistinis mokestis Kolkos kanjone ir įėjimas į terminius baseinus, turistinis bilietas Kuske ir Šventajame slėnyje bei įėjimas į Quoricancha šventyklą. Viso – apie 260 Lt;

– Žvaigždute (*) maršrute pažymėti papildomi programos punktai nėra įskaičiuoti į kelionės kainą;

– Besilankant Maču Pikču mieste, norintys papildomai kopti į Vaina Pikču ar Maču Pikču kalną, turės įsigyti papildomą bilietą (bilietas į pagrindinę Maču Pikču teritoriją yra įskaičiuotas). Priemoka už Vaina Pikču – apie 10 usd, Maču Pikču kalną – 6 usd.

– Esant pageidavimui nakvoti vienviečiame kambaryje visos kelionės metu, priemoka – 700 Lt;

– Kelionės draudimas;

– Papildomos ekskursijos;

– Arbatpinigiai vietiniams gidams;

– Asmeninės išlaidos.

 

Pastabos:

– Galimi nedideli maršruto pakitimai, įtakoti situacijos vietoje – dėl klimatinių, politinių ar kitokių sąlygų gali keistis objektų lankymo tvarka ar pan.;

– Kai kurios ekskursijos vyksta kartu su kitomis keliautojų grupėmis (skrydis virš Naskos linijų, išvyka į Titikakos ežerą, išvyka į Kolkos kanjoną ir kt.);

– Programą galima pratęsti: įmanoma papildoma 2-3 dienų viešnagė Amazonijos džiunglėse, 2-3 dienų išvyka prie vandenyno (Huančako arba Mankora); 3 dienų (ar ilgesnė) išvyka į kaimyninę Boliviją.

 

Sudomino kelionė? Kreipkitės:

 

tel. +370686-86016 (esu kelyje, tai jei neatsiliepsiu, rašykite man el.paštu arba jums pagelbės mano kolegė Gabrielė)
 
 
Gabrielė, tel. +370686-08919